BIEDRĪBA “RETRO JAWA KLUBS Russian Latvian
Kluba vēsture

Sveicinu pašu aktīvāko un apzinīgāko iedzīvotāju daļu starp motociklu markas JAWA un ČZ restauratoriem un domubiedriem.


Nedaudz par RETRO JAWA kluba izveidošanas vēsturi. Ideja izveidot sabiedrisku kustību kluba "veidolā" tika lolota jau kopš 1985. gada. Tomēr dažādu padomju laika iemeslu un ierēdņu pretdarbības dēļ bija diezgan sarežģīti šo ideju realizēt tīri juridiski. Tajā (padomju) laikā, ja tev nebija pazīšanās pilsētas Domē, vai ja nebiji kāda moto-klubiņa vai "DOSSAF" sastāvā - tad par īsta moto-kluba izveidošanu varēji pat nesapņot. Realizēt ideju bez pastāvīgiem sakariem bija absolūti bezjēdzīgi, jo visiem, tajā laikā, telefoni vēl nebija. Tāpēc Valmieras pilsētas „javisti” diezgan reti sanāca kopā un braucot bieži vien radīja avārijas situācijas uz Latvijas ceļiem. Es biju viens no viņiem, bet, atšķirībā no man pazīstamajiem „javistiem” es esmu pabijis gandrīz visās lielākajās Latvijas pilsētās, esmu bijis arī Igaunijā, Lietuvā, Kaļiņingradā un Baltkrievijā. Ne reizi, motocikla vainas dēļ neesmu palicis uz ceļa, vienmēr esmu atgriezies mājās ar spilgtiem iespaidiem un pozitīvām emocijām, kuras gūtas ekskursijas laikā.


Kaut arī jaunu, jebkuras markas motociklu Valmieras pilsētas veikalos varēja iegādāties bez problēmām, jau pēc armijas sāku nodarboties ar JAWA un CZ motociklu restaurāciju. Nezinu kāpēc, bet ļoti gribējās ar paša rokām atjaunot motociklu JAWA , lai varētu izcelties kopējā fonā.


Gāja laiks, un periodā no 1985 līdz 1987 gadam tikai priekš sevis biju restaurējis divas JAWA 360, CZ 472,6 un trīs JAWA 638. Visiem motocikliem 100% restaurācija, neskaitot atsevišķas detaļas pēc pasūtījuma dzinējiem.
1989. gadā iegādājos savu pirmo lietoto automašīnu, bet JAWA motociklu restaurāciju nepametu.


90-to gadu sākumā JAWA motocikli lēni, bet mērķtiecīgi sāka pazust. Tā kā Latvija kļuva par neatkarīgu valsti – pastiprināti sāka ievest ārzemju tehniku un uz tās fona JAWA vienkārši pazuda.


Gāja gadi, bet nostaļģija pēc JAWA motocikliem vienmēr palika un šīs domas radīja nemieru dvēselē. Vienā jaukā dienā dvēsele vienkārši plīsa no uzkrātajām emocijām. Tika pieņemts lēmums izveidot, to kas neizdevās PSRS laikā – izveidot JAWA motociklu domubiedru klubu.
Sākuma tika iegādāta JAWA „omīte 360”. Restaurācijas process ilga gandrīz trīs gadus. Jaunas oriģinālās detaļas bija grūti dabūjamas, tomēr par „labu” naudu dabūjams ir praktiski viss. Tikai 2010. gada vasarā sapnis bija piepildījies. Motocikls gatavs – laiks klāt ķerties pie kluba dibināšanas.


Pa visu Latviju sāku meklēt domubiedrus. Biju patīkami pārsteigts – izrādās, ka Latvijā JAWA kustība ļoti aktīvi aug un attīstās. Parādījās paziņas Baltijas valstīs, Eiropā, Krievijā un citās bijušajās PSRS valstīs.

2010. gada 29. novembrī tika dibināts virtuālais klubs ar nosaukumu „RETRO JAWA”. Virtuālā kluba nosaukums precīzi un skaidri nosaka tā virzienu. Virtuālais domubiedru klubs tika dibināts priekš JAWA markas, kurus tautā sauc par „Omītēm”, motociklu pielūdzējiem.
Nebija nekādu šķēršļu arī citiem JAWA markas motociklu modeļiem sākot no 1929. gada līdz mūsdienām, tomēr virtuālā kluba kustības aizsācēja loma pieder motociklam JAWA „Omīte”.
Tika izveidoti un apstiprināti noteikumi uzņemšanai klubā un kluba biedru statusi. Iestāties virtuālajā klubā „RETRO JAWA” nebija viegli, jo kluba noteikumi diktēja noteiktus nosacījumus. Kļūt par kluba biedru varēja tikai pēc kluba dibinātāja personīga ielūguma, tādā veidā tika atlasīts apzinīgāko un aktīvāko motocikla markas JAWA restauratoru Latvijā pamats.


Daudzas lietas nācās mācīties no citiem moto klubiem, tajā skaitā bija jāseko līdzi moto kustībai Latvijā un citās valstīs.


Dažas lietas tika kopētas no citiem klubiem un tika veiktas izmaiņas lai pielāgotos klubam „RETRO JAWA”. Nestandarta situāciju un strīdu dēļ starp kluba biedriem un tā dibinātāju – noteikumi vairakkārt tika pārtaisīti un laboti. Kluba biedru neapmierinātība tika vērtēta kā nekompetence – ir noteikumi un tos ir jāievēro. Tā turpinājās veselu gadu, kluba stāvoklis un kluba biedru noskaņa mani neapmierināja.


Pēc vairākkārtējas „RETRO JAWA” kluba līdzdalības dažādos moto pasākumos Latvijā, Igaunijā un Krievijā un dēļ nesaprašanās kluba iekšienē – tika pieņemts kārtējais lēmums – juridiski legalizēt JAWA kustību, tas ir, piereģistrēt juridisku biedrību (sabiedrisku organizāciju).


2011. gada 22. novembrī Latvijas valsts reģistrā juridiski tika apstiprināta biedrība „RETRO JAWA klubs”. Dotajā brīdī „RETRO JAWA klubs” ir juridiski reģistrēta sabiedriska organizācija, kuras turpmākās darbības notiks atbilstoši Latvijas valsts likumdošanai un normatīvajiem aktiem.


Daudzām lietām, protams, vēl būs jāmācās, iespējams, būs kļūdas un neprecizitātes, bet no kļūdām mācās. Ja nav kļūdu, tātad nav reālas kustības uz priekšu.
Ja Jūs uzskatāt , ka esat aktīvs, apzinīgs restaurators un motociklu markas JAWA „omīte” un citu JAWA modeļu pielūdzējs, tad Jūsu nopelnītā un reālā vieta ir blakus man – klubā „RETRO JAWA klubs”.


Klubs „RETRO JAWA klubs” – tā ir daudzpusēja pieredzes apmaiņa par restaurāciju, tā ir dažādu akciju un pasākumu rīkošana kluba un to biedru interesēs, tā ir organizācija lai veidotu komunikāciju starp motociklu īpašniekiem.
Iestāšanās klubā „RETRO JAWA klubs” kļūs par Jūsu otru personīgo dzīvi.


JAWA – TAS IR MŪŽĪGI!

Turpināt tālāk...

Autorizācija
Lietotājvārds

ParoleReģistrēties
Aizmirsāt paroli?
Pašlaik tiešsaitē
Lietotāji kopā: 1,449
Pēdējais reģistrējies: maruv
Viesi: 2
Reģistrēti lietotāji: 0
Gadījuma bilde
georgs64 JAWA 360
georgs64 JAWA 360
georgs64

Izstrādāts uz Pimped-Fusion.
RETRO JAWA © 2023
Kontakti
Pielāgošana ngt.lv